Konsekwencje
chorób dziąseł

*Rekomendacja dotyczy pasty do zębów meridol Ochrona Dziąseł

Zdrowie zębów ma wpływ na ogólny stan zdrowia

Nieleczone zapalenie dziąseł może rozszerzać się na okoliczne tkanki, w tym kości szczęk i żuchwy, stopniowo prowadząc do ich degradacji. Niekorzystny wpływ nie kończy się jednak na jamie ustnej. Nieleczone zapalenie przyzębia powiązane jest ze zwiększeniem powikłań w chorobach serca, cukrzycy i w przebiegu ciąży.

Co łączy zdrowie jamy ustnej i góry lodowe?

Góry lodowe sięgają głębiej i dalej pod powierzchnię wody, niż to widoczne. Podobnie jest w przypadku zdrowia jamy ustnej. Najnowsze badania wykazują, że zapalenie dziąseł i zapalenie przyzębia mają znaczący wpływ na ogólny stan zdrowia całego organizmu. Zapalenie przyzębia związane jest z cukrzycą, chorobami układu krążenia i powikłaniami w trakcie ciąży.

Wyniki badań wskazują, że należy poważnie traktować wszelkie objawy chorób dziąseł, podjąć odpowiednie kroki zaradcze i omówić problem ze stomatologiem. Zespół meridol® rozumie, jak ważna jest edukacja w zakresie zdrowia jamy ustnej. Dlatego dzięki bliskiej współpracy z profesjonalistami z dziedziny stomatologii oraz profesjonalnymi organizacjami z tej branży wspieramy inicjatywy edukacyjne, których celem jest zwiększenie świadomości profilaktyki chorób dziąseł.