Stojąca kobieta z uśmiechem wpatrzona w telefon

Zdrowie dziąseł może wpływać na twoje ogólne zdrowie.

Twoje dziąsła krwawią podczas szczotkowania? Są zaczerwienione i opuchnięte? A może zmagasz się z nieświeżym oddechem? Nasz test zdrowych dziąseł pomoże Ci rozpoznać objawy chorób na czas i dowiedzieć się więcej o ogólnym stanie zdrowia dziąseł.

Już teraz przekonaj się, jak zdrowe są twoje dziąsła!

Ten test służy wyłącznie celom informacyjnym i nie zastępuje porady lekarskiej, diagnozy ani leczenia.

Wyniki testu skonsultuj ze swoim dentystą.

Wykonaj test

Młoda kobieta z pięknym, białym uśmiechem

Już teraz przekonaj się, jak zdrowe są twoje dziąsła.

1. Ile masz lat?

2. Czy jesteś w ciąży?

3. Czy cierpisz na którąś z tych chorób?

4. Jak wysoki jest twój poziom stresu?

5. Czy palisz?

6. Czy zauważyłeś/łaś, któryś z tych problemów?

7. Czy byłeś/łaś leczony periodontologicznie u dentysty?

8. Czy twoje zęby są rozchwiane, ruszają się?

9. Jak dbasz o swoje dziąsła?

Pytanie 1 - 9

Twoje dziąsła są zdrowe 

Dobra robota! Wszystkie odpowiedzi wskazują, że twoje dziąsła są zdrowe!

Oby tak dalej!

 • Regularnie odwiedzaj dentystę.
 • Dokładnie myj zęby dwa razy dziennie.
 • Codziennie nitkuj zęby i płucz usta płynem do płukania jamy ustnej
 • Dbaj o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne - stan zdrowia jamy ustnej może mieć wpływ na ogólny stan zdrowia i odwrotnie.
 • Trzymaj zbilansowaną dietę i unikaj produktów zawierających cukier i węglowodany, które przyczyniają się do powstawania płytki nazębnej.
 • Rzuć palenie i zrezygnuj z innych wyrobów tytoniowych – w tym tytoniu do żucia.
 • Zredukuj stres. Medytacja, joga, ćwiczenia, zmiana stylu życia – wszystko, co zmniejsza stres, jest korzystne dla zdrowia, nawet jeśli dziąsła są w idealnym stanie.

Podejmując działania zapobiegawcze, dziąsła powinny wieść długie, szczęśliwe, różowe i wolne od chorób życie.

Polecane produkty

Ryzyko wystąpienia problemów z dziąsłami przy obecnych objawach

Z twoich odpowiedzi wynika, że możesz mieć problemy z dziąsłami. Zalecamy konsultację z dentystą.

 • Traktuj priorytetowo wizyty u dentysty
 • Dokładnie myj zęby dwa razy dziennie
 • Używaj specjalistycznych produktów do pielęgnacji dziąseł

Jeśli płytka nazębna nie zostanie usunięta podczas codziennego szczotkowania, może ona podrażniać dziąsła i prowadzić do różnych objawów zapalenia dziąseł. Zwracaj uwagę na dziąsła, które krwawią podczas szczotkowania, a także na stany zapalne i tkliwość. Nieświeży oddech, zwłaszcza jeśli doświadczasz go regularnie, może być kolejnym wskaźnikiem. Zęby, które wydają się wydłużone z powodu cofania się linii dziąseł, to następna oznaka zapalenia dziąseł i mozliwych późniejszych stadiów choroby dziąseł. Osoby, które mają problemy z dziąsłami, mogą skorzystać z produktów do pielęgnacji jamy ustnej opracowanych specjalnie dla nich.

Rekomendowane produkty

meridol Chlorheksydyna 0,2% pomaga redukować płytkę nazębną będącą główną przyczyną chorób dziąseł, wspomagając zdrowie flory jamy ustnej. Pamiętaj jednak, że tego produktu nie należy stosować w cyklach dłuższych niż 2 tygodnie i o częstotliwości występowania większej niż 6 miesięcy, chyba że lekarz dentysta/higienistka zaleci inaczej.

Polecane produkty

Zagrożenie chorobami dziąseł bez aktualnych objawów

Na podstawie twoich odpowiedzi można stwierdzić, że możesz mieć problemy z dziąsłami.

 • Zapytaj dentystę o stan swoich dziąseł
 • Myj dokładnie zęby dwa razy dziennie
 • Używaj specjalistycznych produktów do pielęgnacji dziąseł

Najczęściej spotykaną chorobą przyzębia jest zapalenie dziąseł. Zaś jego przyczyną jest płytka bakteryjna, która gromadzi się na nieoczyszczanych regularnie powierzchniach zębów.

Jeśli jesteś palaczem, codziennie doświadczasz dużego stresu lub cierpisz na choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca lub choroby sercowo-naczyniowe, możesz być bardziej narażony na choroby dziąseł.

Osoby, które mają problemy z dziąsłami, mogą skorzystać z produktów do pielęgnacji jamy ustnej opracowanych specjalnie dla nich.

Rekomendowane produkty

meridol Complete Care walczy z przyczyną krwawienia dziąseł*, a skuteczna, podwójnie aktywna formuła zapewnia długotrwały efekt antybakteryjny*.

*Płytka bakteryjna, przy regularnym stosowaniu.

Polecane produkty

Wysokie ryzyko problemów z dziąsłami

Na podstawie twoich odpowiedzi wydaje się, że może występować u Ciebie wysokie ryzyko problemów z dziąsłami. Upewnij się, że priorytetem będzie dla Ciebie szybka wizyta u dentysty i zadbanie o dziąsła.

 • Traktuj priorytetowo wizyty u dentysty
 • Myj dokładnie zęby dwa razy dziennie
 • Używaj specjalistycznych produktów do pielęgnacji dziąseł

Najczęściej spotykaną chorobą przyzębia jest zapalenie dziąseł. Przyczyną zapalenia dziąseł jest płytka bakteryjna, która gromadzi się na nieoczyszczanych regularnie powierzchniach zębów.

Łagodna postać choroby dziąseł to stan zapalny spowodowany odkładaniem się płytki nazębnej i kamienia nazębnego na zębach. Zapalenie dziąseł jest odwracalne, jeśli jest leczone. W ten sposób można zatrzymać chorobę dziąseł. Nieleczone zapalenie dziąseł może przekształcić się w zapalenie przyzębia. Ta choroba poważniej infekuje tkankę dziąseł, powodując kieszonki dziąsłowe i infekcję tkanki kostnej.

Osoby mające problemy z dziąsłami mogą skorzystać z produktów do pielęgnacji jamy ustnej opracowanych specjalnie dla nich. Rozważ dodanie do codziennej pielęgnacji dodatkowych środków, takich jak dokładne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych.

Rekomendowane produkty

meridol Ochrona Dziąseł z podwójnie aktywną formułą zawierającą cynk i aminę, które wspólnie zapewniają skuteczne działanie antybakteryjne*. Działają szybko**, aby zwalczać płytkę bakteryjną, która jest główną przyczyną problemów z dziąsłami, oraz wspierać naturalną ochronę dziąseł.

*Płytka bakteryjna, przy regularnym stosowaniu.
**Płytka bakteryjna, szybkie rezultaty potwierdzone badaniami laboratoryjnymi.

Polecane produkty